Carine, hoe lang werk je al in ‘t Weyerke?
Carine: "In juni werk ik hier vier jaar. Ik ben teamcoach van de wasserij en het centraal onderhoud, dat is de ploeg die ervoor zorgt dat de gemeenschappelijke ruimtes van ’t Weyerke er netjes bij liggen."
Kan je iets meer vertellen over de vacature?
Carine: "We zijn op zoek naar een ‘vlinder onderhoud’ die daar kan inspringen waar mensen uitvallen, vooral in de leefgroepen maar als het nodig is ook in de gemeenschappelijke ruimtes. De huishoudelijke hulpen zijn normaal gezien gekoppeld aan één leefgroep met de daarbij horende teamcoach, maar de vlinder zit mee in het team van het centraal onderhoud. Dankzij een vlinder in de onderhoudsploeg, kunnen we nog beter tegemoetkomen aan het basisgegeven dat de leefgroep proper moet zijn."
Wat voor iemand zie jij passen voor deze vacature?
Carine: “In een vlinderfunctie kom je in contact met heel veel mensen, verschillende leefgroepen en een brede waaier aan verwachtingen en noden. De vlinder is in het beste geval een kameleon die zich snel kan aanpassen. Ook communicatief sterk zijn is een grote meerwaarde in deze job. Als je de opdracht goed begrijpt, vind je sneller je weg in een nieuwe situatie. Natuurlijk is ook een hart voor mensen met een beperking een must! Aangezien je je werk overdag doet, zijn de zorggebruikers ook van de partij. Ze zullen zeker contact zoeken en dan is het nodig om op een warme manier met hen te kunnen omgaan. Omdat we continuïteit willen kunnen bieden, is ook stabiliteit belangrijk in deze job.”
Wat is de grootste uitdaging in deze job?
Carine: “De grootste uitdaging is eigenlijk ook het leukste onderdeel van de job: de interactie met de zorggebruikers die in elke leefgroep anders is. Dat kan soms wel wat zoeken zijn. Het fijne is dat je in een leefgroep terechtkomt op een moment dat ze hun huishoudelijke moeten missen. Ze zien je dus sowieso graag komen. En na verloop van tijd kent iedereen jou, niet alleen de medewerkers maar ook de zorggebruikers. Omdat je in principe in elke leefgroep ingezet kan worden, hoor je overal en nergens bij. Natuurlijk kan je altijd terecht bij mij als teamcoach als je met vragen zit.”
Inge De Geyter - directeur communicatie